Oхридска раскошна есенска убавина: Уживајте во магијата на ноемвриското сонце (Фото/Видео)

Балканскиот и македонски Ерусалим прекрасен во сите годишни времиња

Топлото време се’ уште мами гости од цела Македонија, а посетителите уживаат во бескрајната убавина и максимално ги користат сончевите зраци.

Тука секој миг е посебен, секој сончев зрак носи посебна магија, а бистрата езерска вода е приказна која никогаш не може да се раскажи.

А езерото е убаво и преку ден и преку ноќ. Наидовме на едно бројно јато птици кои дополнително го разубавуваат охридскиот пејсаж.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.