Oткaкo “никнaa” липи, зaпoчнa “acфaлтиpaњeтo” на улицитe во Прилеп (Фото)

Откако липи “никнаа” во кратерите низ прилепските улици, општината одлучи да интервенира и да ги асфалтира ударните дупки низ градот.

За да се спречи пошумувањето на улиците, општината реши да ги наполни дупките со тампон и еднаш засекогаш да го совлада овој горлив проблем за прилепчани.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.