Meталypг прecилен за Пpилеп: Пpв пopaз на прилепчани на тypниpoт во Cтpyга

Екипата на Прилеп загуби од фаворитот Металург со 33:24, на полувреме се замина со 13:11.

И покрај големата разлика во резултат Прилеп видно го намачи Металург посебно во првото полувреме кога се играше гол за гол.

Борбената игра и желбата за надигрување го красеа Прилеп низ целиот тек на натпреварот, но искуството кое го има целата екипа на Металург и големиот број на технички грешки и промашувања на нашиот тим го реши овај натпревар.

И покрај овај пораз ракометарите на Прилеп остануваат мотивирани и најавуваат уште поголема желба и борба за победа во наредниот натпревар, кој ќе се одигра утре во 19:15 ротив екипата на Еурофарм Пелистер.

На турнирот во Струга, РК Прилеп има една победа и еден пораз, откако вчера го победи домаќинот на турнирот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.