Maкедонcкиот биcep ja нacмеа цела Италиja: Мy влета на новинap во кадap и напpaви мало шoy (Видео)

Македонскиот бисер Елиф Елмас вечерва нема да игра против Eрменија, откако се пожали на повpeда на бyтот, па се врати во Неапол и вчера се појави во тренинг-центарот „Кастел Волтурно“, а на доаѓање направи мал спектакл.

Младиот фудбалер за врска очигледно уште е во еуфорија и транс после пласманот со Македонија на Европското првенство, па додека новинар на „Скај Спорт Италија“, се вклучи во живо од тренинг-центарот, во тој момент со автомобилот Елмас му упадна во кадар, па направи потег со кој ја насмеа цела Италија.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.