Mистичност, древност и Божја убавина на едно место: Соѕвездието “Голема мечка” над манастирот Трескавец (Фото)

Стојан Стојановски е најпознат фотограф од Југозападна Македонија, а неговите фотографии се вистинска уметност и зрачат со посебна енергија и убавина.

Едни од неговите најнови ремек дела се фотографиите од манастирот Св. Богородица – Трескаец во близина на Прилеп.

Стојановски го фотографирал соѕвездието “Голема мечка” над манастирот, а неговата фотографија собра еден куп позитивни коментари и пофалби на социјалните мрежи.

Стојановски можете да го следите на неговата Фејсбук фан страна и на неговата веб страна: https://shop.stojanstojanovski.com/?fbclid=IwAR2ixdBF_0JAZwwXNdXLRjiq_Iqb1WYGNd4Paf_6Ar7J3s5juuXDRdychso


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.