Mисајловски: “Помина скоро цел мандат но, власта се уште не може да каже барем еден километар автопат што го ветиле и направиле”

Поранешиот министер за транспорт и врски и сегашен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски со Фејсбук статус ја критикуваше власта.

„Помина скоро цел мандат но, власта се уште не може да каже барем ЕДЕН километар нов автопат што они го ветиле, го започнале со проектирање, обезбедиле средства и го започнале со работа“.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.