KPИBИЧHA ЗA ПPИЛEПЧAHEЦ: Фатен со дрва без соодветна документација

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Д.Т.(36) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,кражба“.

На 10.02.2019 околу 14.40 часот на регионалниот пат за село Слепче, пријавениот, кој управувал товарно возило ,,Фолксваген“, откако ја забележал полициската патрола, го запрел и напуштил возилото, во кое имало дрва без соодветна документација.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.