Kpивични пријави за 5 прилепчани поради непочитување на здравствените прописи

Пријавените не се придржувале кон воведената мерка за ограничено движење.

Поднесени се kpивични пријави против: С.Ј.(35), С.Г.(46), Д.А.(41), М.И.(48), Т.Ѓ.(55) сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени kpивични дела “непостапување според здравствените прописи за време на епидемиja“.

Пријавените не се придржувале кон воведената мерка за ограничено движење.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.