Kласата е вечна! Битолчанец со својот убавец предизвика воздишки низ улиците (ВИДЕО)

Низ улиците на Битола забележан фантастичен олдтајмер кој предизвикува воздишки кај сите љубители на автомобилите. Се работи за прекрасниот Мерцедес 280 SL, a батката кој го вози ја заслужува сета почит и пофалба за класата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.