“HILL RESIDENCE и Comfy Angel со одличен договор за најубав стан и низа специјални поволности за вработените во прилепската компанија

На само 1.5 км од центарот на Прилеп, компанијата “Специјал градба” започна со реализација на нивната најнова мисија, а тоа е изградба на најсовремениот досега станбен комплекс во градот под Марковите Кули.

Објектот кој веќе е во градба се наоѓа на улица “Круме Беќар”, во населбата “Рид”, на широк простор и според она што може да се види од плановите за изградба, ќе биде нешто за што прилепчани досега само можеа да сонуваат.

Станбениот комплеск – или HILL RESIDENCE располага со 9 типови на станови, чија површина се движи од 50 до 70м2, и истите ќе бидат изградени со целосна енергетска ефикасност.

Идните домови ќе бидат опремени со германски врати и дограма со двојни термопан стакла. Во зима топло, лете ладно, затоа што зградата ќе има изолација од 12цм, а впечатливо е и тоа што секој стан ќе има обезбедено високо ефикасно ладење, греење и најважното – бесплатно гаражно паркинг место.

Со три зборови: УДОБНОСТ, КВАЛИТЕТ И ФУНКЦИОНАЛНОСТ! Сето тоа и многу повеќе ќе добиете, ако HILL RESIDENCE биде вашиот избор за нов дом.

Од “Специјал градба” сега информираат дека потпишан е меморандум за соработка со прилепската компанија “Комфи Ангел”, преку кој се овозможуваат поволности за нивните вработени, доколу се одлучат својот иден дом да го изберат во комплексот HILL RESIDENCЕ.

Метар квадратен ќе ги чини 935 евра наместо 980, а ќе можат да искористат и некој од спцијалните попусти за набавка на мебел од салонот на КМ FURNITURE BY SPECIAL, или суперквалитетна бела техника од производителите BOSCH или GAGGENAU.

-Овие соработки ќе продолжат во иднина и со сите останати компании, кои сакаат да им помогнат на своите вработени со обезбедување поволности при купување на нивното ново живеалиште – велат од “Специјал Градба”.

Сите останати побрзајте, затоа што HILL RESIDENCE веќе ги доби своите први сопственици на станови, кои едвај чекаат изградбата да заврши и да се вселат во својот дом од соништата. Контактирајте на следниот телефонски број: 073 333 300 и закажете средба.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.