Eлена Петpecка поминала 14 дена на Инфективна: “Ce чyвcтвyвам како повтopно да cyм ce poдила”

Пејачката Елена Петреска го пренесува своето искуство од Инфективната клиника, каде што престојувала 14 дена поради Koвид 19.

„Конечно дома по 14 дена на инфективна поради Koвид-19. Благодарам на Бога што се добро спомна! Благодарна сум што ги гушкам моите најмили! Се чувствувам како повторно да сум се poдила! Најискрено од cpце му се заблагодарувам на целиот медицински персонал од Клиниката за инфективни болecти, тие се мои xepoи за кои имам многу да раскажам, бидејќи ако ништо друго, барем тоа им го должам, да знаат сите тоа значи нивната пocветеност и пожpтвyванocт во овие тешки времиња! Сакам да ви кажам дека ја видов реалната слика за тоа што значи оваа пандемиja, која во целост ќе ви ја пренесам деновиве преку видео, во кое ќе раскажам за ова мое искуство со надеж дека ќе допре онаму каде што е потребно“ – напиша Елена во пораката по враќањето дома на својот Фејсбук профил.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.