Eкономските односи помеѓу Македонија и Франција пред студентите на Економски факултет

IMGL3164

На 30-ти ноември 2015 год. Амбасадорот на Франција во Р.Македонија нејзината екселенција Лоренс Оер одржа предавање на тема: Економските односи меѓу Р.Македонија и Франција. Овој настан беше организиран по повод одбележувањето на 55 год. од постоењето на Економски факултет – Прилеп. Предавањето наиде на голем одзив кај студентите и професорите во факултетот и претставуваше несекојдневна можност да се слушнат размислувањата на еден искусен дипломат.

Untitled_Panorama1

IMGL3134

IMGL3137

IMGL3157

IMGL3158

IMGL3166

IMGL3171
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.