Cyдap на камион за смет и еден од новите автобуси вреден 250.000 евра во Прилеп

Вчера попладне, кај кружниот тек кај Стерна, се случи судар помеѓу еден од новите автобуси на метан од ЈП за ПУП и камион за собирање смет на ЈКП Комуналец Прилеп – објави порталот “Инфо Компас”

Повеќе фотографии погледнете ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.