Cпектакyлapно! 100 факели распоредени во форма на кpcт – Комити на маестрален начин го дочекаа Xpиcтовото Bocкpeceние (Видео)

Навивачите на ФК Вардар, популарните „Комити“ на неверојатен начин точно на полноќ го дочекаа големиот христијани празник Велигден.

– Повеќе од 100 факели распоредени во форма на крст го најавија Христовото Воскресение – ВЕЛИГДЕН !
Драчево вечерва беше центарот на Црвено-Црниот свет, центарот на Скопје, Македонија и епицентарот на Православието!Со верба во Бога
– напишаа од навивачката група Комити.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.