Aj што имаме неразбрани поединци, па и “Комуналец” не ни е за “машала”: Депонии никнуваат во секој дел од Прилеп, па дури и во гробиштата (ФОТО)

Граѓани и наши читатели деновиве испраќаат фотографии со купишта ѓубре од разни делови во Прилеп. Најновите се од типската населба и од старите градски гробишта.

Ај што дел од граѓаните ни се несовесни и неразбрани, па својот отпад го оставаат и фрлаат кај ќе најдат, по тротоари, улици, паркови, па и комуналното претпријатие не ни е за “машала”…

Фотографиите од градските гробишта се направени денеска, на втор ден Духовден, денови кога прилепчани масовно ги посетуваат вечните почивалишта на своите најблиски.

На оваа слика реагираат и свештените лица, кои ги повикуваат комуналците да обрнат повеќе внимание на гробиштата, пред се затоа што се во нивна надлежност.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.