Ajде Македонијо! Ирена оcтанaлa нeпoдвижна поcле cообраќаjка и сега не може да се грижи за овие две ангелчиња, потребна и е помош!

Ирена Танчева која на 27-ми април 2017-та година имаше сообраќајна несреќа и беше правена операција на вратната кичма (5ти и 6ти пршлен) и сега е неподвижна.

Она што е најпозитивно од оваа несреќна ситуација е тоа што Ирена може да застане повторно на своите нозе, пресадувајќи и матични клетки во Русија во клиниката Неуровита.

Ирена единствено што посакува е да може повторно да се грижи за своите дечиња.

-Ве замолувам бидете хумани и донирајте да застанам пак на нозе и да можам повторно да продолжам да одам и да си ги гледам моите деца, да бидат и тие среќни како останатите, напиша Ирена на својот фејсбук профил.

TELEKOM 070 143 115
VIP I ONE 143 500

ZIRO SMETKA -320500027414994

DEVIZNA SMETKA IBAN MK07 -320540027415089
SWIFT CODE: CECBMK22 CENTRALNA COOPERATIVNA BANKA AD SKOPIJE


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.