A замислете како кај нас вака би одекнале Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев, Сандански… (Видео)

Едно прејако видео од Црвентиот плоштад во Москва

Еден од најпознатите руски оперски пејачи, Јарослав Сумишевски, се појавува на Црвениот плоштад во Москва со однапред подготвено сценарио, во кое друштво му прават и други пејачи.

Започнува да ја пее државната химна на Русија, а останатите полека му се придружуваат. На ваквата прекрасна атмосфера се придружуваат и сите случајни минувачи и туристи, а сето тоа изгледа прекрасно и моќно.

Е сега замислете како би било доколку некој го изведе истото кај нас. Ќе му помине ли?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.