27-годишен прилепчанец нападнат пред Градската болница

На 27.08.2023 околу 17.15 часот во Полициска станица Прилеп е пријавено дека пред Градската болница Прилеп М.М.(27) од Прилеп бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информираат од ОВР Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.