10-годишно нашинче од Германија е најголем македонски промотор: Нејзините видеа за македонските убавини ги фасцинираат Германците (ВИДЕО)

Анастасија е родена во Скопје и на своја 3-годишна возраст таа со нејзините родители се преселиле и живеат во Хабург, Германија.

Девојчето е вистински промотор на Македонија и досега има повеќе видеа на својот јутјуб канал Mit Anastasija, a последното е посветено на винскиот музеј во Кавадарци.

Видеото е со превод и на германски јазик, па така голем број Германци ќе дознаат и ќе се запознаат со убавините на
Македонија.

Анастасија има 10 години и нејзината идеја е да промовира се’ што е македонско – традицијата, културата и сите природни убавини. Целта и’ е да ја претстави Македонија во најдобро можно светло за да можат што повеќе туристи од Германија и останатите европски земји да ја посетат.

Проследете го видеото во продолжение и запознајте се со оваа прекрасна знаменитост:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.