Јункер повторно во елемент: Овој пат ќе ја запалеше првата дама на Руанда (Видео)

Претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, одново стана број еден вест во светот, откако предизвика нов скандал минатата недела.

За време на одбележувањето на геноцидот во Руанда, Јункер за малку ќе ја запалеше првата дама на оваа африканска земја, Жанет Кагаме и нејзиниот сопруг Пол Кагаме.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.