Јапонска култура во Прилеп: Го освоија турнирот, а потоа ги чистеа трибините во спортската сала (ВИДЕО)

Екипата на Гостилница “Кај Џек” од Скопје го освои Светиниколскиот турнир во мал фудбал во Прилеп, а веднаш после доделувањето на шампионскиот пехар и наградата, фудбалерите ги чистеа трибините по примерот на Јапонците на Светското првенство во Катар.

Секоја чест!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.