Шокантна порака на Роналдо до Флорентино Перез

Првиот стрелец во историјата на Реал Мадрид не игра во посакуваната форма сезонава, а за тоа смета дека тактиката што ја подготвува тренерот Бенитез не му одговара.

benitez-and-ronaldo-july-2015_thumb_medium500_279

Тоа деновиве било причина Роналдо да има средба со претседателот на Реал, Флорентино Перез, кому, според шпанските медиуми, јасно и гласно му порачал: „Со овој тренер нема да освоиме ништо!“.

Незадоволството на Роналдо, според медиумите, е поради односот на Бенитез кон Португалецот, кој смета дека тренерот на „кралевите“ го симпатизира Герет Бејл и сака да го направи главен играч во составот.

Ова е и една од причините зошто се појавуваат информациите дека Роналдо размислува за заминување од Мадрид.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.