Чудо: “Од асфалт никнаа липи во Прилеп??” (Фото)

Како прилепчани никој друг!

Како што се множат дупките по асфалтот низ градските улици, така се множат и шегите на прилепчани.

Овојпат на локалните власти им насадија липи во еден од кратерите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.