Четата на Велески утре во поход кон нов полн плен – Во Прилеп гостува Вардар Неготино

Во рамките на шестото коло од плеј-аут разигрувањето во ракометната Супер лига, екипата на РК Прилеп, утре со почеток од 18:30ч. го дочекува Вардар од Неготино.

И двете екипи се одлични во досегашниот дел од разигрувањето. Прилеп има 4 победи и еден нерешен резултат, а Вардар 4 победи и еден пораз.

Екипата на тренерот Божидар Мојсов и капитенот Филип Велески, сигурно ќе атакува на нов триумф, а тоа го очекуваат и ракометните вљубеници во Прилеп.

Бидете во спортската сала во СОУ “Ристе Ристески-Ричко” и поддржете ги нашите момци.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.