Црно им се пишува: Судот донесе одлука за медицинските сестри кои ја тепаа старата жена во старски дом

Основниот суд во Пеќ донесе одлука за трите медицински сестри кои ја тепаа старата жена во домот за стари лица во Косово.

Трите медицински сестри добиле притвор од по 30 дена и ќе го поминат во затворот Липјани, објави „Клан Косово“.

Снимките кои се појавија на интернет ја згрозија јавноста во регионот, а се шпекулира дека медицинските сестри би можеле да се соочат и со затворска казна
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.