Хилapи Клинтон со обjaва за cycпензијата на профилот од Трамп

Социјалните мрежи Твитер, Фејсбук и Инстаграм трајно го суспендираа профилот на Доналд Tpaмп, а Хилари Клинтон накратко го прокоментира овој потег.

Откако Твитер трајно го суспендираше профилот на Tpaмп, неговата некогашна противничка Хилари Клинтон повторно го сподели “Твитот” каде го повикува американскиот претседател да го избрише својот профил.

Да потсетиме дека Доналд Tpaмп по суспензијата изјави дека планира да направи сопствена социјална мрежа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.