ХЕРОЈ ОД УЛИЦА: Случка која ќе ве потресе до солзи – ВИДЕО

prinskirn

Неверојатно е колку далеку може да отиде човечката добродушност. Тоа го покажува  овој експеримент.

Скитник кој спиел на клупа се буди и наоѓа неколку стотини долари до него. На неговата радост и нема крај, но потоа се случува нешто потполно неочекувано….

А.Г.

 

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.