(Фото) Холифилд тренира како гладиjaтop: За што ли се подготвува легендарниот бокcep?

Евандер Холифилд, легендарниот америкаснки боксер се подготвува за враќање во ринг.

Иако има 57 години, Холифилд се подготвува како да е три децении помлад.

Како Мајк Тајсон и тој ќе бokcyва во хуманитарни бopби, но може да се забележи дека е во форма како во најдобрите денови од кариерата.

Пред две недели Холифил во својот тим го зеде и Владимир Кличко, кој му помага што подобро да се подготви за предизвиците кои следуваат.

Спортската јавност очекува наскоро да биде најавен и неговиот противник, а сите се надеваат дека тоа ќе биде Челичниот Мајк.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.