(ФОТО) Унијата на жени во Пробиштип и оваа година за Водици ја организираа традиционалната “Пифтијада”

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, г-ѓа Благица Ласовска, заедно со членката на ИК УЖ, г-ѓа Оливера Арсов, присуствуваа на манифестацијата “Пифтијада” во Пробиштип.

Овој настан, традиционално, на Водици, го организира Унијата на жени во Пробиштип.

“Убава традиција, прекрасно прифатена од граѓаните на Пробиштип. Нека е за многу години. Бог се јави!”, истакнаа од Унијата на жени од ВМРО-ДПМНЕ.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.