ФОТО: Сопругот на Пенезиќ го искрши телевизорот – еве што му порача на ЕХФ

Загубеното финале во Лигата на шампионите, предизвика искрените љубители на ракометот да пролеат по некоја солза, а некои бесот го истурија на предмети.

Таков е примерот со голманот на Ренова, Матија Кобетиќ, сопругот на Андреа Пенезиќ. Тој на Инстаграм сподели фото од искршениот телевизор и порача:

„ЕХФ да ми купите нов телевизор”, напиша Кобетиќ.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.