(Фото) Снег среде јули на Балканот: “Тивко врне јулскиот снег. Мусала е облечена во бело”

На планината Рила во Бугарија, падна снег, објави Метео Балканс на својата Фејсбук страница.

„Тивко врне јулскиот снег. Мусала е облечена во бело“, напишаа Метео Балканс.

Ова е невообичаено за овој период од годината.

На Балканот се случувало да падне снег во април, во мај, но ова е навистина реткост.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.