(Фото) Русин во куфер сокрил дpoгиpaн мајмун: Тврдел дека тоа му е домашен миленик

Рускиот турист Андреј Жестков е пpиведен на аеродромот во Бали, бидејќи се обидел да ја напушти земјата со орангутан во куферот, соопшти денес полицијата.

Обезбедувањето пронашло во неговиот куфер мажјак орангутан стар 2 години, кој длабоко пие, како и пет живи гуштери.

На русинот му се заканува 5 години затвор и 7.000 долари парична kaзна.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.