(Фото) Проколнатото езеро во Србија: Пpoголтало и многу искусни пливачи

Мутњача е езеро со морничаво име кое со години ги “лаже” мештаните на јужна Бачка, како ретко место каде можат да се разладат за време на летните горештини. Но, оваа матна вода до сега пpoголтала многу млади животи.

Последната жpTва е Милан Гавриќ (14) од Џурџево кој влегол во езерото и за жал го загубил животот.

Таму нема ниту вирови, ниту дупки, ниту гранки, ниту различна температура на вода и неподготвени пливачи. Ова ги “лаже” оние кои се најсигурни во себе, па веќе следниот момент стануваат жpTви.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.