(Фото) Прилепчанец е новиот милионер од Државна видеолотарија

Новиот милионер од Државна видеолотарија е Дејан Долгоски од Прилеп кој освои 1.336.670 денари.

Најновиот член во семејството “милионери” на Видеолотарија Касинос Австрија е Долгоски Дејан од Прилеп. Од 17-ти јануари тој е побогат за 1.336.670 денари.

Во претходната година 134 играчи ја освоиле најголемата добивка, а сумата изнесува точно 202.277.991,00 денари.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.