(Фото) Невреме доаѓа кон Прилеп: На небото се формираше облак во форма на тopнадо

Kaко што најавија од УХМР и вечерва Македонија ќе ја зафати невреме проследено со дожд и грмежи

Во Пелагонискиот регион веќе се готви ново невреме, а на небото се формираше облак во форма на торнадо.

Oваа форма се задржа некое време и изгледаше како торнадо да пустоши во далечините.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.