(Фото) Надлежните во Прилеп веројатно мислат: “Па кој вози точак во зима”

Велосипедистите и активистите постојано апелираат до надлежните во Прилеп да се зголеми бројот на велосипедски патеки.

Но, каде што ги има, изгледаат вака:

Фотографиите се од булеварот “Aлександар Македонски”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.