(Фото) Маленко се ожени по петти пат

Нашиот најдобар пливач и актуелен претседател на Пливачката федерација се ожени по петти пат, а фотографии од регистрацијата сподели на Инстаграм.

Маленко зад себе има 4 брака и 5 деца. Негова нова избраничка е инструкторката за пливање Метка Спаравец од Словенија.

„По 26 години си кажавме да“, напиша Маленко.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.