(Фото) Лавот кој беше пронајден во шумата над Будва ја напушта Црна Гора

Лавот, кој како мал бил пронајден во шумите над Будва, ја напушти Црна Гора, соопшти Агенцијата за заштита на животната средина.

„Возилото со лавот и специјален персонал тргнаа на пат кон Холандија“, соопштија од Агенцијата за животна средина од Црна Гора.

Поради сомнеж за илегален транспорт на животното во Црна Гора беа уапсени три лица.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.