(ФОТО) Кратко траеше радоста: Еверцето во “Точила” таман го реновираа, повторно оштетено и нефункционално

По нецел месец од целосното обновување на езерцето во населбата Точила, направени се големи оштетувања од несовесни граѓани. Езерцето е испразнето за да се направат неопходните поправки на подот каде е појавен исцедок, но и sидовите кои намерно се оштетени – информираат од ЈКП Комуналец Прилеп.

Според информациите, оштетувањата се направени од млади луѓе, а по неопходните поправки езерцето ќе биде повторно наполнето со техничка вода.

Се замолуваат граѓаните од населбата Точила; секоја девијантна појава да ја пријавуваат, со цел да се зачуваат градските добра – стои во соопштението од Комуналец.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.