(Фото) Комитите со порака: Стани Македонче, потребна е акција – 04.02, сите!

Комитите кои се во огромен број во СЦ. Јане Сандански, истакнаа парола и повикаа сите Македонци да станат и дека е потребна акција на 04.02.

Навивачите на Вардар кои се над 800 во овој момент, на крајот од првото полувреме испееаја песна за Гоце Делчев и со самото тоа добија аплауз од присутните во салата, кој се над 4000 на дуелот против РК Партизан во рамките на СЕХА-лигата.

„Стани Македонче, време е за акција, за Даскалот кој ја обедини целата нација”, гласеше паролата на Комитите.

Инаку, Вардар на полувреме во супер атмосфера води против Партизан со 16-14.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.