(Фото) Изум само за носталгичари: Дали би носеле ваков телефон со вас ?

Иноваторот и инженер Џастин Хаупт, изработи уред за кој може да се каже дека е измеѓу некогашните телефони и современите паметни телефони.

Овој необичен телефон има бројчаник кој се врти со прст и закривен “ePaper” екран, кој на корисникот му ги пружа информациите како што се пропуштени повици и текстуални пораки.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.