(ФОТО) Жална слика од Преспанскиот регион: Плажа со јаболка

На Фејсбук страната “Земјоделци – Македонија / Zemjodelci Makedonija” oбјавена е фотографија од крајбрежјето на Преспанското езеро, каде може да се види дел од јаблоката кои земјоделците деновиве ги истураат насекаде.

Пред извесно време на истата фејсбук страна беа објавени и фотографии од купишта јаболка истурени крај патот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.