(Фото) Дружба е држба, служба е служба: Нетенјаху ја избриша насловната фотографија со Tpaмп

Израелскиот премиер Бенјамин Нетенјаху ја отстрани фотографијата со американскиот претседател од својата насловна страна на социјалната мрежа Твитер.

Како што пренесува Ројтерс, тој негов потег претставува очигледно “раскинување” со политичкиот сојузник кој се соочува со отповикување.

Како што се наведува, фотографијата која беше отстранета сведочеше за блиската пријателска врска меѓу израелскиот премиер и американскиот претседател.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.