ФОТО: Дали е ова српската Анџелина Џоли?

marijalazic-625x396

Атрактивната ТВ водителка од Србија, Марија Лазиќ, не ретко ја споредуваат со холивудската актерка Анџелина Џоли.

Секси водителката веќе некое време е мета на медиумите и обожавателите, а на својот Инстаграм профил споделива фотографии на кои неодоливо потсетува на славната Џоли во младите денови – особено поради темната коса, големите усни и виткото тело.

Се шушка дека српската водителка ги зголемила градите и усните, но таа се уште не го потврдила тоа. Има бројни машки обожаватели, но таа веќе седум години е со истото момче.

Марија е прогласена за една од најзгодните ТВ водителки во регионот, води забавна емисија, а исто таа работи и како новинарка во магазинот „Свет“.

marija1

marija2

marija3

marija5
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.