(Фото галерија) Сообраќајка на кружниот тек кај “Солидност”

Попладнево околу 17 часот, на кружниот тек кај “Солидност” во Прилеп се случи cooбpaќajна незгода во која учествувале две возила, марка “Мерцедес” и “Мини Морис”.

Според фотографиите кои ги добивме од наши читатели, причинета е голема материјална штета на возилата, а нема информации за повpeдени.

Полицијата на лице место работи на утврдување на точните причини за настанатата незгода.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.