(Фото галерија) Мискоски асфалтира во Воѓани, а деновиве и во Кривогаштани

Малата општина Кривогаштани која е предводена од градоначалникот Николче Мисоски, покажува дека и со мал буџет, но со домаќинско работење се остваруваат големи резултати.

Откако минатата недела беше уреден паркот со детски реквизити во ОУДГ “ВЕСЕЛО ШТРКЧЕ” Кривогаштани, денеска се асфалтираа улици во населеното место Воѓани.

Жителите на ова населено место се благодарни на потегот на општината, а новиот асфалт значително ќе им го олесни секојдневното живеење.

Веќе деновиве со асфалтирање ќе се продолжи во населеното место Кривогаштани.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.