(Фото галерија) Вишнемаалци гласаа, па добијаа нов руски рулет “кружен тек”?

Се подготвуваат ли општинските власти да воведат трамвај на овие шини низ прилепските улици?

Прилепчани постојано бараат надлежните навремено да ги санираат улиците откако ќе се изврши промена на водоводни цевки.

Една од најградските населби, “Вишне маало”, е само едно од местата каде граѓаните се жалат дека трпат штети на возилата поради неажурноста на власта.

Еве како изледаат уличките во оваа населба:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.