(Фото) Берлускони едноставно нема граници: Ја прошета новата девојка- помлада е од него 53 години

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (83) има нова девојка, која е дури 53 години помлада од него.

Станува збор за Марта Фашини, неговата колешка од партијата Форца Италија. Тие двајца се забележани како се држат за рака, а фотографиите ги објави таблоидот “Чи”.

Се појавија и шпекулации Силвио Берлускони намерно ги пуштил фотографиите во јавност, да и се одмазди на неговата поранешна партнерка Франческа Пасакле (35).


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.