ФОТО: Анатомија на совршената жена

Авторите на машкото списание Men’s Health направија список со 11 работи што жените ги прават совршени во очите на мажите.
pwoman

Формулата повеќе не е едноставна како порано, односно не е доволно жената да биде секси, паметна и забавна, па така настанува и посложената верзија на анатомијата на совршената жена.

Таа треба да биде бринета со убава насмевка, долги нозе и треба да носи црвена облека.

Еве ги единаесетте особини на совршената жена:
– Да се смее на неговите шеги
– Да биде две до четири години помлада
– Убава насмевка
– Големи гради
– Долги нозе
– Сопствена кариера и доволно пари
– Мали стапала
– Да биде образована
– Да носи црвена облека
– Тесни колкови
– Кафена коса
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.