Фотографија која го освои Балканот- љубовта не познава граници

Љубовта не познава граници. Доказ за тоа е оваа фотографија, на која се гледа заљубен пар момче и девојка облечени во дресови од фудбалските репрезентации на Хрватска и Србија како се бакнуваат.

hrvatska-srbija

Тие гордо ја објавија сликата на социјалните мрежи и со тоа покажаа дека нема потреба од несогласувања, без разлика што доаѓаат од земји кои политички баш и не се согласуваат околу многу ставови.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.